Laululahing Iisaku Segakoori moodi :)

Esmaspäeva õhtul saime kõne Tanja Mihhailovalt, et ta sooviks meiega koos laulda Pühapäevases Laulupealinna saates, et anda ühine panus Kohtla-Järve laulupealinnaks saamiseks. 

ESMASPÄEV

...Ja pall läks veerema...

Õhtul oli meil kooriproov, oli näha, et midagi on õhus. Kui Tanja tei teatavaks, et peame ütlema oma arvamuse osalemaks Laulupealinnas käis klassist läbi kahin. Ei, päriselt? Nalja teed või? Meie? Mis mõttes?

Siiski tuli JAH ka kogu koori poolt :D 

(Proov 2 h)

TEISIPÄEV

Tuli teade, et TV3 tuleb õhtul Iisaku. Appi,mis nüüd saab? Ajasime ennast kella 19 juba koolimajja ja siis närveerisime. Ja sealt nad tulidki. Tanja Mihhailova, Susan Lilleväli, Kaidi Klein ja heli ning kaameramees. Klassis oli vaikus, kõik varjusid seinte äärtesse. Peale Heinari ei teinud keegi suud lahti. mis toimub? ;)

Tegime proovi, noote ei olnud, aru ei saanud midagi. Kõlas küll, kui meelde tuli, mis kohta laulame... Tantsima peab ka veel? :)

Kokkuvõttes oli hästi vahva, kui esimene ehmatus üle läks. Intervjuutanki lükkasime Heinari ja Annely. Tublid olid, välja tuli väga hästi.

(proov 3 h)

KOLMAPÄEV

Tanja kohendas noote ja Tallinnast saadeti liikumise video. Misasja? Kuidas me nii laulame? :) Peale mitut tundi ilma nootideta harjutamist saime pointile pihta (ma arvan). Ikka inimene on harjumuse ori, anna noot kätte, veerib ära. Kui ei anna ei tea üldse kes laulab, kus laulab, miks alulab ja miks ei laula :)

Jätkugu meie Tanjal närvi!

Vaatasime ka liikumist... Läheb lõbusaks. :)

(Proov 3 h)

NELJAPÄEV

Kodused hakkasid küsima juba, et mis toimub, elad ikka kodus veel? Vastan; ei tea. Oleme jõudnud juba kohta, kus koor on juba meie esimene, mitte teine pere :)

Hakkasime kombineerima selga valgeid riideid. "suursponsoriks" on hakanud Ida-Viru Keskhaigla valgete pükste osas. Aitähh Piret! :)

Saime täna paika nädalavahetuse logistika ja tehnilised küsimused. jess!

Täna on planeeritud liikumistrenn. Võtame ette video ja vaatame mis saab.

...

Nonii, sai nii higi kui pisaraid (peamiselt Kertu silmis). Üle 2 h võimlemist ja põhi on olemas. Et need erinevad osad nüüd meelest ära ei läheks? Iisaku go-go!!!

(proov 3 h)

REEDE

Proov peamiselt tantsimisega, natuke laulsime ka. Lauluga pole väga hullu, aga saaks meie võimlemise sünkrooni...Ikka ununeb mingi koht 12345678 1234567...seitsmega käed üles. Jäi meelde? Ei jäänud? Uuesti!

....uuesti!

....uuesti!

(3 h pärast)

...uuesti! Naeratus ka! Ei ole veenev, hambad näha! Laula! Tantsi! 12345678

Surmväsimus ja kurnatus. Peame vastu, hullem on ees! :)

(proov 4 h)

Homme sõit Päälinna. Hoidke alt, siit me tuleme!

LAUPÄEV

Hommikul oli buss ees ja asusume teele Tallinna poole. Täna on proov WAFi stuudios. 

 

Suuremat sorti võimlemine, lõppu ka laulmist.

Villiko (meie tantsuõpetaja) hinnangul on meil üldiselt ok, aga lisada tuleb veel fun ja energia. Susani arvates hakkab juba looma :)

(proov 4 h)

Öömaja ja toitlustus hotellis Dzingel.

Õhtul laekusid ka Aare ja Tom ning tegime veel ühe ringi proovi, et natuke muudetud liikumine ka neile selgeks saaks. 

(teine proov 1 h)

PÜHAPÄEV

Hommikul üles, asjad pakkida, süüa. Jõudes telemajja selgus, et mitte kedagi polegi veel kohal. Peagi aga leiti meile meie ruum ning kell 10 oli laval salvestus.

Lindistuse tegi Alar Kotkas ning umbes poole tunniga saime tehtud. 

Siis natuke tühja maad ning lõunast hakkasid proovid. Esmalt lavaproov, siis kiirelt esinemisriided selga (kogu koor umbes 10 min) saate läbimäng ja selle otsa otse-eeter. Saade ise oli hästi meeleolukas. Super vahva oli näha meie fänne ja toetust koduste poolt ja kogu Ida-Virumaalt oli lausa tuntav kohapeal. Aitähh teile kõigile!

Me olime ette valmistunud, et lähme ka teist korda laulma, seoses teise hääletusvooruga, aga seda, et Tanja võidab pääsme finaali ja sürii meid kiidab... :)

SUPER-SUPER-SUPER!!!

MEIE LAUL:

Koit Toome avaldas tunnustust ja Birgit Õigemeel rääkis, et koor pani ikka paugu :)

Tublid Tanjad ja kogu taustatiim!

Suured tänud kõigile helistajatele, see oli lihtsalt SUPER!!!

KOHTLA-JÄRVE LAULUPEALINNAKS!

MEIE PILTIDE GALERII

SAATE KAJASTUSED MEEDIAS

SAADE

PILDID FACEBOOKIS

VIDEO TANJAST

PUBLIK.EE GALERII

ÕHTULEHE GALERII

ELU24.EE

TV3 SEITSMESED UUDISED  (alates 20:00 minutist)

TANJA BLOG

TRIINU FOTOD

Esimene voor

Kohtla-Järve – Tanja Mihhailova: Kohtla-Järvele tuli seekord appi Laulupealinna tiitlit püüdma ka Iisaku segakoor. Enam kui 140-aastase traditsiooniga koor toob koos Tanjaga ettekandele Ike & Tina Turneri loo «River Deep, Mountain High».

Anne Veski: Tanja on uus avastus minu jaoks. Pole näinud temas varem sellist powerit. See esimene etteaste oli väga võimas.

Ivo Linna: Ma kiidaksin koori, orkestrit ja taustalauljaid. Ma mäletan kui ses lugu tuli, siis see  vapustas mind. Täna seda esitust vaadates tundsin ma sama. Laulupidude hirm. Iisaku segakoorist me veel kuuleme! 

Ženja Fokin: Antud laul on Turneri isiklik enda lugu, mida ei saa kuulda teiste esituses. Arvan, et Kohtla-Järve on seda tiitlit väärt, siis avataksid inimesed seda kohta rohkem.

.................................................................................................................

Ženja Fokini aasimisele, millal Birgiti aplus lõpeb, sest ta on ju Eestis võitnud kõik, mis võita annab, vastas Birgit, et Kohila võinuks kindlasti ka võiduni minna. Siiski oli pisukest enesekriitikatki: "Tantsus pani Tanja üks lugu kõigile pika puuga ära, aga küllap sai Kohila minu tantsust kirja pika miinuse. Tanja kasuks rääkis kindlasti ka koori lavalolek. See tekitab võimsa ühtsustunde ja annab kogu esinemisele hoopis teise fiilingu. Nii juhtuski, et Kohila pani oma kooriga saatele avapaugu ja Kohtla-Järve tegi oma kooriga lõpupaugu meile!"

 

Laululahing 2- FINAAL

Teisipäev (08.11)

Tanja helistas, et tuleb meile homme külla. PÕnev :)

 

Kolmapäev (9.11)

Meil käis külas Tanja, Teele ja saatetiim. Teatasid, et soovivad meid ka finaali laulma (õnneks sama laulu). Finaal toimub 20 november Pärnu Kontserdimajas.

Salvestamsime veel toetushüüde Kohtla-Järvele ja märkamatult oligi 2 h külaskäiku läbi.

 

Pühapäev (13.11)

Finaali tutvustav saade TV3s.

Reede (18.11.)

Võtsime ennast kokku ja hakkasime taas treenima oma tantsuoskust. Enamus oli õnneks meeles. Polegi väga hull. 

Laupäev (19.11)

Jälle tantsutrenn. Seekord ühinesid meiega ka Villiko ja Susan Tallinnast ning tegid veel viimase õhtu muudatusi enne homset. Mõned kohad sai veel üle lihvitud ja üldiselt anti "väga hea" hinnang. Homme siis lahingusse!

Pühapäev (20.11)

Start kell 8 Pärnu poole kaaslasteks ka KOhtla-Järve tantsutrupp "Radosti". Pärnusse jõudes hakkasid proovid ja nii õhtuni välja. Lavaproov, läbimäng, otse-eeter. 

Seekord siis nii, et 55 tuhat kõnet ja 240 tk sai Kärdla rohkem. Palju õnne neile!

Usun, et paneme seljad kokku ja püüame ka KOhtla-Järve lastekodu nende programmides aidata.

MEIE JÄÄME IKKA ARVAMUSE JUURDE, ET KOHTLA-JÄRVE OLI PARIM JA KIIDAME TANJAT SELLE SAATE EDUKA LÕPU PUHUL! 

ELU24 GALERII FINAALSAATEST

ARTIKLID

FINAALSAADE